latvia,
30
June
2014
|
13:00
Europe/Berlin

Biznesa virzību nodrošina vietējais, nevis eksporta tirgus

Pretēji pirms diviem gadiem aktuālajai tendencei, uzņēmumi visā pasaulē šobrīd koncentrējas uz iekšējā tirgus paplašināšanu nevis eksporta tirgus attīstīšanu, secināts Regus starptautiskās uzņēmējdarbības vides apskatā.

Aptaujā, kurā apkopoti vairāk nekā 20 tūkstoši augstākā līmeņa vadītāju un uzņēmumu īpašnieku viedokļi 95 pasaules valstīs, konstatēts, ka, neskatoties uz iepriekš plānoto biznesa attīstības plānošanu eksporta tirgos, divas piektdaļas kompāniju jeb 42% nodrošina sev izaugsmi, pateicoties jaunu tirgus nišu atklāšanai savā valstī.

 

It īpaši izteiktu (51%) ekspansiju vietējā tirgū piedzīvo jaunattīstības valstu uzņēmumi. Tas liecina, ka ekonomikas izaugsmes tempi ir veicinājuši privāto patēriņu, tādejādi mazinot uzņēmējdarbības atkarību no eksporta pieauguma -  svarīgākā stabilitātes rādītāja pasaules ekonomikā.

 

Savukārt, Baltijas valstīs novērota pilnīgi pretēja tendence, proti, 36% uzņēmumu paplašinās ārvalstīs. Tomēr arī Baltijas kompānijas atzīst, ka ikdienā saskaras ar virkni izaicinājumu:

 

  1. grūtībām piesaistīt augsta līmeņa speciālistus darbam ārvalstīs (84%)
  2. zināšanu par vietējiem apstākļiem un kontaktu trūkumu (82%)
  3. tirgus informācijas trūkumu (68%)
  4. elastīgas darba vides biroju trūkumu (52%)
  5. grūtībām izveidot distribūcijas tīklu (49%)

 

“Tātad, neskatoties uz to vai uzņēmējdarbības paplašināšana notiek vietējā vai ārvalstu tirgū, elastīgam darbam piemērotas telpas, kuras vienkārši un bez soda sankcijām iespējams paplašināt vai samazināt, tiek uzskatītas par vienu no vadošajiem attīstību veicinošiem faktoriem. Sadarbība ar pakalpojumu sniedzēju, kuram ir informācija un kontakti vietējā tirgū, arī ir liela priekšrocība”, uzsver Regus izpilddirektors Baltijas valstīs Rūds Dogens (Ruud Doogen).

 

„Pēdējo divu gadu laikā notikušas nozīmīgas izmaiņas, kompānijas tagad piedzīvo izaugsmi pateicoties vietējiem tirgiem nevis dēļ biznesa paplašināšanos ārvalstīs. Šīs pārmaiņas mums atgādina, cik svarīgi ir  uzņēmumiem būt elastīgiem, lai spētu reaģēt uz tirgus svārstībām, kā arī norāda uz būtisku privātā patēriņa pieaugumu jaunattīstības valstīs”, piebilst Regus Baltijas valstu izpilddirektors.

Regus pārstāvis norāda, ka neatkarīgi no tā vai uzņēmumi paplašinās jaunos tirgos savas valsts ietvaros, vai ārvalstīs tie paļaujas uz vairākiem galvenajiem faktoriem. Uzņēmumiem nepieciešama piekļuve drošai un aktuālai tirgus informācijai, kontaktu dibināšanai un uzņēmumam atbilstošas lokācijas vietas piemeklēšanai. Papildus šīm vajadzībām, elastīga darba birojs ļauj tiem ātri reaģēt uz norisēm tirgos un saglabāt savu kapitālu bez ieguldījumiem tālākai izaugsmei. Uzņēmumiem ir nepieciešama spēja strauji paplašināties, tajā pašā laikā saglabājot spēju ātri atsaukt darbību, lūkojoties pēc izaugsmes citos tirgos.

Par Regus

Regus ir globāls darba vietu risinājumu nodrošinātājs. Regus tīkls ar vairāk nekā 1700 biznesa centriem 100 valstīs piedāvā ērtas, augstas kvalitātes, pilnībā aprīkotas telpas darbam, neatkarīgi vai tās nepieciešamas dažām minūtēm vai vairākiem gadiem. Tādas kompānijas kā Google, Toshiba un GlaxoSmithKline izvēlas Regus, lai varētu strādāt elastīgi un padarītu savu biznesu  veiksmīgāku. Dibināts 1989.gadā Briselē, Beļģijā Regus atrodas Luksemburgā un kotējas Londonas Fondu biržā. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, apmeklējiet www.regus.com