Bratislava,
15
April
2014
|
14:40
Europe/Berlin

Inšpirovanie zamestnancov-podnikateľov flexibilnou prácou

Flexibilná práca prináša inovácie

Čím ďalej tým viac podnikov si uvedomuje dôležitosť udržiavania si inovatívnych pracovníkov medzi svojimi zamestnancami, keďže sú pohonným motorom rastu. Ale aké sú tie najlepšie stratégie na podporu inovácie v rámci podniku? Na základe výsledkov najnovšieho prieskumu spoločnosti Regus, poskytovateľa flexibilných pracovných priestorov, si 46 % slovenských podnikateľov myslí, že kľúčom je flexibilná práca.

S rastúcim dôrazom na rozvoj podnikania v rámci podniku v spoločnostiach ako Google a Dell¹ vyzval prieskum respondentov, aby identifikovali opatrenia, ktoré sú podľa nich kľúčové rozširovanie podnikavosti zamestnancov. Prieskum zistil, že polovica slovenských respondentov zvolila programy na aktualizáciu schopností (50 %). Ďalej nasledovalo spájanie zamestnancov s rozdielnymi pracovnými pozíciami (47 %) a  voľný prístup k vyššiemu manažmentu firmy (33 %).

Toto sú kľúčové zistenia najnovšieho prieskumu spoločnosti Regus, ktorý zisťoval názory viac ako 19 000 výkonných riaditeľov a majiteľov firiem v 98 krajinách.

Ďalšie zaujímavé čísla ukazujú, že:

• 27 % respondentov tvrdí, že inovačné programy sú hlavným faktorom podpory inovácií,

• 64 % respondentov si myslí, že podnikanie v ich sektore sa za posledných 5 rokov zvýšilo;

• 2 % uvádza, že podnikanie žien je na vzostupe a ďalších 9 % uvádza, že na vzostupe sú opakované pokusy o podnikanie.

„Vďaka malým firmám, ktoré tvoria asi 90 % podnikov a tri pätiny pracovných pomerov vo väčšine ekonomík, je zjavné, prečo by sa podnikanie malo podporovať a udržiavať,“ poznamenáva Ruud Doggen, výkonný riaditeľ spoločnosti Regus pre region CEE.

„Podniky si však obľúbili vplyvný pohonný motor inovácie podnikateľov, a tak budú podporovať podnikanie medzi ich vlastnými zamestnancami. Ako teda možno povzbudiť podnikavé správanie? Flexibilná práca sa nielen napája na požiadavky zamestnancov na vyváženie práce a života prostredníctvom vlastných pracovných hodín a pracovania z rôznych lokalít. Umožňuje im aj stretávať sa s pracovníkmi na rozdielnych pracovných pozíciách či dokonca z rôznych firiem, čím sa rozširujú ich vyhliadky a skúsenosti. Flexibilita a rôzne vstupy naozaj dokážu pomôcť zamestnancom myslieť originálne a hľadať inováciu,“ dodáva R. Doggen.

 

¹The Financial Times, Intrepreneurs to the rescue, 13. marec 2014

Boilerplate

Spoločnosť Regus je globálny poskytovateľ pracovných priestorov. Sieť tvorená viac ako 1 700 obchodnými centrami v 100 krajinách poskytuje pohodlné, vysokokvalitné a plne vybavené pracovné priestory, či už ich potrebujete na pár minút alebo rokov. Spoločnosti ako napríklad Google, Toshiba a GlaxoSmithKline si vybrali služby spoločnosti Regus, aby mohli pracovať flexibilne a zvýšili úspešnosť svojho obchodu.

Kľúčom k flexibilnej práci je pohodlie, a preto je spoločnosť Regus k dispozícii kdekoľvek ju jej 1,5 miliónov členov potrebuje – v centrách miest, na predmestiach, v obchodných centrách a maloobchodných predajniach, na železničných staniciach, na čerpacích staniciach na diaľniciach, ktoré poskytujú služby pre cestujúcich a dokonca i v spoločenských centrách. Spoločnosť Regus bola založená v roku 1989 v belgickom Bruseli, jej centrála je v Luxemburgu a je zapísaná na londýnskej burze cenných papierov. Na Slovensku sa nachádza biznis centrum spoločnosti Regus v Bratislave. Viac informácií o spoločnosti možno nájsť na www.regus.sk.