Estonia,
12
May
2014
|
11:19
Europe/Berlin

Regus pakub Maa päeva puhul tasuta kohalikke tööruume

Globaalne paindlike tööpaigalahenduste pakkuja Regus avab kõik oma kohalikud äriruumid, sealhulgas ka Eestis, Maa päeval (22. aprillil 2014) tasuta, et aidata töötajatel kütuseraha säästa ja õhusaastet vähendada, võimaldades neil pika töölesõidu asemel hoopis Reguse keskuses töötada.

Mõttetu süsihappegaasi emissioon, raisatud aeg ja madalam produktiivsus on ainult mõned pikkade autoga töölesõitude halvad küljed.  Kõigile tasuta paindlikke tööruume pakkudes loodab Regus, et peale töötamise säästlikumaks muutmise laseb see ka osalevatel firmadel kogeda, millised on töötajatele paindliku töö võimaldamise eelised.

Regusel on paar soovitust ka tööandjatele, kes soovivad alustada paindliku töö võimaldamisega:

  • Rääkige oma töötajatega: Uurige välja, mida nad vajavad, ja arutage, mida nad tahavad. Selline vestlus aitab kujundada firma paindliku töö poliitikat ja laseb kogeda, kui palju erinevaid võimalusi inimesed soovivad.
  • Mõelge alternatiivsetele töö asukohtadele: Pikad töölesõidud suurendavad stressi, vähendavad tootlikkust ja muudavad inimesed õnnetumaks. Kui lasta töötajatel kodust oma tööd teha või kodu lähedal mõnda jagatud tööruumi sisse astuda, parandab see nende töö ja isikliku elu tasakaalu, vähendab sõidukulusid ja propageerib keskkonnasäästlikumat firmakultuuri. Mõõtke sooritust tulemuste järgi: Kaugtöötajate juhtimine nõuab kindlasti kohanemist, aga see on lihtsam, kui on olemas selged eesmärgid ja mõõdupuud. Need eesmärgid lasevad juhtidel keskenduda tehtud töö kvaliteedile, mitte mikrojuhtimisele.
  • Muutke oma suhtlusstiili: Kontrollige, et töötajatel oleksid õiged vahendid teistes asukohtades töötamiseks. Investeerige uutesse tehnoloogiatesse nagu internetipõhised juhtimisprogrammid ja videokonverentsid, et töötajad oleksid kursis projektide ja muuga, mis firmas toimub.

Ruud Doggen, Reguse Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna juht kommenteeris seda nii: “Maa päeval julgustame me inimesi keskkonna heaks oma panust andma ja mõtlema, kas neil on tõesti vaja tööle sõita. Me pakume neile võimalust töötada tasuta kohalikus Reguse keskuses, et nad saaksid proovida rohelisemat ja tervislikumat tööd.

Meie äri keskmes on keskkonnasäästlikkus, sest inimesed, kes töötavad kodu lähedal ning kasutavad kontoriruume, kust on võimalik lihtsalt läbi astuda või seal osalise tööajaga viibida, on väiksema süsinikujalajäljega kui need, kes sõidavad iga päev suurde püsiva asukohaga kontorisse. Järjest rohkem firmasid leiab, et vanadest aegadest harjumuspärane kontor, kus igaühel on oma laud, on tänapäeva tööstiili jaoks täiesti sobimatu. Lõpuks on neil kallid kontorid, mis on poole nädalast tühjad. Tühjad lauad on kahjulikud nii ärile kui ka keskkonnale.”