Paris,
25
October
2013
|
00:00
Europe/Berlin

Vahe ettevõtlususalduses väheneb

Ettevõtlususalduse langus kiirelt areneva majandusega riikides, nagu näiteks Eesti, on vähendanud vahet suurte majandusriikidega, kuna tootlikkus on võtmetegur, mis tagab konkurentsivõime ilma kasvu ohustamata, selgub Reguse viimasest uuringust.

Uuringu tulemuste kohaselt seavad kogu maailma ettevõtted esikohale kulutõhusaid meetmeid, alates talentide töölhoidmisest kuni paindlike tööruumideni, et saavutada maksimaalne kasu olemasolevatestressurssidest ning laieneda kiirelt ja paindlikult.

Viimasest Reguse ettevõtlususalduse indeksi (Regus Business Confidence Index - BCI) uuringust, mis koondab 95 riigi enam kui 20 000 kauaaegse tippjuhi arvamuse selgub, et kui suurtes majandusriikides on usaldustase viie punkti võrra tõusnud (109 punktile). siis vastav näitaja arenguriikides on üheksa punkti võrra langenud (117 punktile).

Eestis on ettevõtlususalduse näitaja 2013. aasta aprillis langenud 120-lt punktilt 116-le punktile, mis on siiski kõrgem rahvusvahelisest 113-punktilisest keskmisest tulemusest.

Aruandest selgus, et järgmise kaheteistkümne kuu jooksul keskenduvad Eesti ettevõtted töötajate tööl hoidmisele, et seeläbi optimeerida äriprotsesse ning kasutades olemasolevaid ressursse saavutada maksimaalne eelis ilma laienemisplaane kahjustamata.

Reguse tegevdirektor Mark Dixon on uuringu kohta öelnud järgmist: „Kui suurriikides on majanduslike näitajate paranedes usaldus tõusnud, siis arenguriikides on kasvutempo aeglasem, kuna ettevõtete eesmärk on tootlikkus edendades suurendada tõhusust. Meie uuringust selgub , et paindlikud tööruumid võivad kokkuvõttes olulist mõju avaldada ningsoodustada jätkusuutlikku arengut.”

Teised BCI järeldused on:

 

  • Neli peamist aspekti, mis iseloomustavad Eesti suurenenud tõhusust:
    • Tasuvad teenusepakkujad (49%)
    • Vähem töötajate töökohtade vahetamist (42%)
    • Parem töötajate töökohal püsimine (36%)
    • Lühem tarneahel (36%)
  • 27% ettevõtetest plaanivad vähendada püsivate kontoriruumide osakaalu

 

Maailma juhtiv kliendisuhete haldamise süsteemi (CRM) platvorm salesforce.com usaldab Reguse ärikeskusi pooltes oma 26 asukohast üle maailma. Ettevõtte on alates oma asutamisest 1999. aastal San Franciscos märkimisväärselt kasvanud ning ajakiri Forbes tituleeris neid kolmandat aastat järjest maailma kõige innovatiivsemaks ettevõtteks [1]. Larry Wolfert, ülemaailmse kinnisvara vanemjuht ütles: „Meie koostöö Regusega võimaldab meil täita meie ülemaailmse tööruumide vajadust , mis muudab meie ülemaailmse laienemise hallatavaks ja tõhusaks. Samuti oleme säästnud palju raha traditsioonilise kontoripinna sisustamise ning püsikulutuste pealt.”

 

[1] Ajakiri Forbes, august 2013, Maailma kõige innovatiivsemad ettevõtted