Vilnius,
25
October
2013
|
00:00
Europe/Berlin

Verslo pasitikėjimo indekso skirtumas tarp besivystančių ir išsivysčiusių šalių mažėja

Vilnius, 2013 m. spalio 25 d. Pasitikėjimas verslu besivystančios ekonomikos šalyse sumažėjo, tad jų verslo pasitikėjimo indeksas priartėjo prie išsivysčiusių rinkų. Tai paskatino augančių šalių bendroves gerinti veiklos efektyvumą, kuris tapo pagrindiniu bendrovių varikliu siekiant išlikti konkurencingomis ir nestabdyti jų plėtros. Tai parodė „Regus��� atliktas tyrimas, kuriuo nustatomas šalių verslo pasitikėjimo indeksas. Tyrimu nustatyta, kad įmonės daugiau dėmesio skiria išlaidų mažinimui, talentų išlaikymui ir lanksčiam darbui siekdamos maksimaliai išnaudoti esamus resursus, greitą plėtrą ir būtų lanksčios.

Naujausia pasaulinės darbo vietas tiekiančios bendrovės „Regus“ verslo pasitikėjimo indekso (VPI) apklausa, kurios metu buvo apklausta daugiau nei 20 000 vyresniųjų vadovų 95 šalyse, atskleidė, kad nors išsivysčiusios ekonomikos šalyse pasitikėjimo indeksas pakilo penkiais punktais iki 109, besivystančios ekonomikos šalyse jis nukrito devyniais punktais (iki 117). Visame pasaulyje „Regus“ VPI siekia 113 punktų, tai yra vienu punktu mažiau nei 2013 m. balandį.

Tyrimo ataskaitoje taip pat nurodoma, kad per kitus dvylika mėnesių įmonės didžiausią dėmesį skirs rentabilių paslaugų teikimui tam, kad būtų optimizuoti procesai, maksimaliai išnaudojami esami ištekliai ir nebūtų atsisakyta plėtros planų.

„Nors išsivysčiusios ekonomikos šalyse pasitikėjimas verslu didėjo ir šiose šalyse ekonomikos prognozės yra teigiamos, tačiau besivystančiame pasaulyje augimas lėtėja“, tyrimą komentavo „Regus“ vykdantysis direktorius Markas Diksonas.

Kitos VPI išvados:

 

  • Įmonių atstovai teigė, kad pajamų ir pelno augimas nuo 2013 m. balandžio nekito: 49 proc. įmonių pranešė apie pajamų augimą, o 39 proc. – apie padidėjusį pelną.
  • Svarbiausi keturi efektyvumo veiksniai:
    • rentabilių paslaugų teikimas (53 proc.);
    • didesnė investicijų į rinkas ir reklamą grąža (41 proc.);
    • mažesnė darbuotojų kaita (36 proc.);
    • mažiau įsipareigojimų nuomojantis biurą (34 proc.).

 

„Regus“ verslo pasitikėjimo indekso apklausa taip pat rodo, kad įmonės siekdamos veikti kuo efektyviau bei nuosekliai augti dėmesio skiria ir lanksčių darbo vietų skatinimui“, – sakė M. Diksonas.

Pasaulyje pirmaujanti CRM (angl. Customer Relationship Management, „santykių su klientais valdymas“) platforma www.salesforce.com bendradarbiauja su „Regus“ verslo centrais nuomodama daugiau nei pusę biurų iš 26-ių veiklos vykdymo vietų pasaulyje. Įmonė greitai augo nuo jos įkūrimo San Franciske 1999 m. „Forbes“ žurnalas trečius metus iš eilės paskelbė ją inovatyviausia pasaulio įmone[1].

„Mūsų įmonės padaliniai išsisklaidę po visą pasaulį, tad naudojantis pasaulinio darbo vietų sprendimų tiekėjo „Regus“ paslaugomis, tarptautinė plėtra tampa paprasčiau valdoma ir efektyvesnė. Tokiu būdu mes sutaupėme daug lėšų, nes nereikėjo skirti kapitalo įrengiant tradicinius biurus“, – sako pasaulinio nekilnojamojo turto biuro vyresnysis direktorius Laris Wolfertas (Larry Wolfert).

 

[1] „Forbes“ žurnalas, 2013 m. balandis, „The World’s Most Innovative Companies“