Vieta,
25
October
2013
|
00:00
Europe/Berlin

Uzticības ‘plaisa’ biznesā sarūk

Vieta, 2013, oktobrī. Latvijā bez izmaiņām, kamēr strauji augošajās valstīs ‘plaisa’ biznesa uzticībā ir mazinājusies un biznesa uzticības reitings jau līdzinās tam, kāds tas ir stabilās ekonomikas valstīs, un efektivitāte ir kļuvusi par galveno nosacījumu, lai saglabātu konkurētspēju, neapdraudot izaugsmi — secināts jaunākajā Regus pētījumā. Pētījums atklāj, ka uzņēmumi visā pasaulē pievērsīsies izmaksu samazināšanai — no labāko darbinieku saglabāšanas līdz viegli pielāgojamām darba vietām —, lai gūtu maksimālu atdevi no esošajiem resursiem un spētu ātri un elastīgi paplašināties.

Jaunākais Regus Biznesa uzticības indeksa (BUI) pētījums, kurā piedalījās vairāk nekā 20 000 vadošo darbinieku 95 valstīs, atklājis, ka, neskatoties uz uzticības pieaugumu par pieciem punktiem, sasniedzot 109 turīgās valstīs (par deviņiem punktiem — samazinoties līdz 117), ir krities uzticības līmenis attīstības valstīs. Latvijā kopš 2013. gada aprīļa biznesa uzticības līmenis ir saglabājies 105 punktu līmenī, kas ir tikai mazliet zemāks par pasaules vidējo rādītāju — 113 punktiem.

Regus ziņojumā secināts, ka Latvijas uzņēmumi nākošos 12 mēnešus darbosies elastīgi, lai optimizētu biznesa procesus un gūtu maksimālu labumu no esošajiem resursiem, neapdraudot izaugsmes plānus.

Komentējot pētījumu, Regus izpilddirektors Marks Diksons norāda: „Kamēr ekonomiski stabilās valstis uzrāda uzticības pieaugumu, uzlabojoties to ekonomikas perspektīvām, attīstības valstis samazina izaugsmes tempus, uzņēmumiem palielinot efektivitāti ar mērķi veicināt produktivitāti. Mūsu pētījums arī parāda, ka viegli pielāgojamu darba vietu izmantošana var ievērojami uzlabot ilgtermiņa izaugsmi.”

Citi BUI pētījuma rezultāti:

 

  • Latvijā uzņēmumu skaits, kas uzrādījis ienākumu pieaugumu, ir sarucis no 47% līdz 43% un no 42% līdz 36%
  • Četri populārākie efektivitātes uzlabošanas paņēmieni Latvijā:
    • Mazāka fiksētā biroja platība (62%)
    • Uzlaboti darbinieku mainības rādītāji (50%)
    • Rentabli pakalpojumu sniedzēji (50%)
    • Lētāka reklāma (31%)

 

Pasaules vadošā CRM (customer relationship management — klientu attiecību pārvaldības) platforma salesforce.com izmanto Regus biznesa centrus pusē no tās 26 atrašanās vietām visā pasaulē. Kopš dibināšanas 1999. gadā Sanfrancisko šis uzņēmums ir piedzīvojis strauju izaugsmi un „Forbes Magazine” trešo gadu pēc kārtas ir to atzinis par pasaules inovatīvāko uzņēmumu[1]. Lerijs Volferts (Larry Wolfert), pasaules nekustamo īpašumu pārvaldes vecākais direktors, atzīst: „Tieša sadarbība ar Regus kontaktpersonu mūsu darba vietu jautājumu risināšanā padara mūsu kompānijas izaugsmi visā pasaulē viegli vadāmu un efektīvu. Mēs esam arī ietaupījuši daudz naudas, izvairoties no izmaksām, kas saistītas ar tradicionālo biroja telpu iekārtošanu.”

 

[1] „Forbes Magazine”, 2013. gada augusts, pasaules inovatīvākie uzņēmumi